Pořízení bazénu na zahradu je nesmírně lákavá představa, stačí si jen domyslet, jak se ponořujete pod hladinu, a jak si tu užíváte příjemně chladivého média v horkém letním dnu. Bazén užije celá rodina a spolu s vámi i vaši přátelé, pokud se s nimi domluvíte na společně stráveném víkendu, např. na chalupě. Můžete tu pak na trávníku hrát badminton, hrát si s míčem nebo na pískovišti a až vás hra omrzí, osvěžíte se v nádrži s průzračně čistou tekutinou.
A jsme u toho. Tekutina by měla být skutečně průzračně čistá, aby vás dokázala přesvědčit o svých relaxačních účincích, jenže co když se po několika dnech od napouštění bazénu začne voda měnit v zakalenou stoku a zákal nepohltí ani bazénová filtrace? Někteří lidé bývají v těchto situacích bezradní, ale nezoufejte, protože právě na zákaly existuje vhodný recept – vločkovač granulovaný 1 kg https://www.chlorito.cz/vlockovac-granulovany-1kg-29.
Co je to vlastně vločkovač
Domníváte-li se, že se do bazénu nasypou mýdlové vločky, nebo dokonce vločky ovesné, ječné, a z podobných potravinových zdrojů, které pohltí zákal a voda se pak opět stane krásně čistou, jste samozřejmě vedle. Vločkovač je látka, která vločky vytváří, a to tím, že slučuje nežádoucí nečistoty, rozptýlené ve formě jemného zákalu, do větších celků. Ty pak připomínají svým tvarem vločky, a jakmile se ve vodě taková vločka vytvoří, velmi snadno se pak zachytí v bazénové filtraci, a pokud se nezachytí, dopadne na dno, odkud ji odsajete bazénovým vysavačem, případně se výpustním ventilem vypustí z bazénu část vody.
Vločkovače údajně nejsou toxické ani karcinogenní chemikálie, výrobci uvádí, že nejsou zařazovány mezi toxické sloučeniny pro vodní prostředí, tedy i pro živé organismy. Vločkovače jsou biologicky rozložitelné látky a nejedná se o nebezpečné syntetické chemikálie, jako jsou např. ředidla, syntetické barvy, ropné deriváty apod. Nejbezpečnější vločkovače pro živé organismy jsou zároveň bez obsahu hliníku.