Kde je lepší koupání?

Každý bude jistě tvrdit to své, ale my se nebudeme hádat. My si probereme fakta tak jak jsou a hotovo. A ještě se podíváme na zoubky filtraci u bazénu. Jako první argument si vezmeme peníze. Co přijde levněji, bazén u domu, nebo koupání kdekoli jinde? Jasné, že ano. Bazén si pořídíte v dnešní době za pár šupů, nechcete-li ovšem něco jako poloviční moře. Jednorázová investice, plus pár drobných do dalších věcí. Určitě to je méně než vstupné na veřejnou plovárnu.

dívka v bazénu

Druhý argument je kvalita vody. Na nějaké cedule u veřejného bazénu s kontrolními údaji zapomeňte. Píšou se tam většinou nesmysly. Vy si ve svém bazénu uděláte vodu podle sebe. To znamená dáte chemie, kolik uznáte za vhodné, upravíte si teplotu a udržujete vodu čistou. Argument třetí a poslední je čas. Kolik času spotřebujete při každé cestě na plovárnu? Tam i zpět? Nu, dále asi není co řešit, my víme, že doma je doma, a proto si koupíme, nebo už jsme si koupili bazén a ostatní je nám jedno. Kdo chce, ať si klidně jede hodinu na plovárnu, tam ať se mačká v davu a koupe v kdovíjaké vodě. Za to všechno zaplatí nemalý peníz. My si jen občas zkontrolujeme kvalitu vody, upravíme její pH, nebo ještě další věci a je to.

v bazénu

Jediná věc, která je nákladná je filtrace. Ovšemže jde opět o jednorázovou investici. Filtry ovšem jsou něco jiného. Musíte si rozmyslet, zda bude lepší písková filtrace, nebo kartušová. Ta druhá vás přijde o hodně levněji, ale pak je třeba kupovat nové kartuše, a to poměrně často. Ta první filtrace je dražší, ale písek stačí vyměnit tak jednou za dva nebo za tři roky. Mezitím se občas jen propláchne. Volba způsobu filtrování je jen a jen na každém majiteli bazénu. Závisí také samozřejmě od četnosti používání. Je možné, že někomu mohou kartuše stačit, ale písek je všeobecně doporučován více, a to hlavně vzhledem ke kvalitě filtrování.